Maturitní SOS

Každý rok na konci dubna se opakuje stejná situace: mnoho studentů zjišťuje, že navzdory ujišťování jejich starších kamarádů není maturitní zkouška jen nějaká fraška, ale že opravdu budou muset prokázat nějaké znalosti. A že na tom mají jenom pár dní. Pokud se to týká i vás, nepanikařte, nejste první ani poslední. Dobrou zprávou pro vás je, že řešení existuje. První instancí mnoha lidí jsou vypracované maturitní otázky. I tady se můžete obrátit na profesionály. Mezi studenty je velmi populární stránka Primát nebo třeba Seminárky, kde si můžete otázky nejen stáhnout, ale i nahrát své vlastní pro ostatní, a získat za ně kredity.
znuděná holka
 
Pokud poznámky nestačí, a máte pocit, že v učení opravdu plavete? Nastoupit by mělo doučování nebo online kurzy. Trochu problém je, že se maturita kryje s termínem zkoušek na vysokých školách, takže mnoho vysokoškoláků má dost co dělat samo se sebou. I tak ale můžete zkusit, jestli nenatrefíte na někoho, kdo bude schopen a ochoten vám pomoci. Pomoc od studentů vysokých škol je v tomto případě asi nejlepší, protože od jejich vlastní zkoušky dospělosti uplynulo jenom pár let. Když nenajdete, zkuste pomoc profesionálních lektorů. Buďte připraveni, že byste měli mít poměrně jasnou představu, s čím potřebujete pomoci, abyste ušetřili drahocenný čas. Vaší záchranou mohou být také online kurzy. Můžete si vybrat z těch, které jdou od úplných základů až po ty, co rozebírají jedno konkrétní téma, které vy sami hodinách ne a ne pochopit.
 přehazování střapečku
Ať už si vyberte kterékoli řešení, mějte hlavně na paměti, že maturita testuje vaše znalosti za posledních pár let. Tedy, že si nejspíše pamatujete více, než si sami myslíte. A jakákoli služba by tedy měla primárně sloužit k tomu, že vám pomůže utřídit si vaše vlastní znalosti, ne z vás v posledních pár dnech narychlo udělat Einsteina.

Next Post

Dopingové skandály – nejznámější případy posledních dvou dekád

Út Zář 15 , 2020
O tom, že doping nelze vymítit a vždy se najde někdo, kdo si podvodem bude chtít zajistit vavříny, svědčí stále […]