Leností obyvatel k vyšším ziskům

Ani si to neuvědomujeme, ale díky naší lenosti mohli vzniknout výživoví poradci, farmaceutická výroba výživových doplňků, které hlásají, že můžeme zobat prášky, místo abychom jedli zdravá jídla a když díky špatnému stravování nemůžeme ani na záchod, kupujeme projímadla a další doplňky, které mají podpořit naše trávení. Pak se při pohledu do zrcadla divíme, že nám kolem pasu narostla nevzhledná pneumatika, když polykáme, co nám trh nabízí.
lenochod na větvi.jpg
A místo toho, abychom se nad sebou zamysleli a slezli z gauče, kam pravidelně po příchodu z práce upadáme, neváháme utíkat do lékárny a kupovat si drahé výrobky, které údajně mají pomoct s hubnutím.
Věříme ochotným a usmívajícím se magistrům, když nám doporučují nejdražší výrobek, který mají, protože naší leností a hloupostí jim pomáháme k vyšším ziskům.
Jsme ochotni vydávat spoustu peněz za pilulky z lékárny a všem okolo tvrdit, že jsme chudáci, kteří si nemůžou dovolit kupovat drahé zdravé potraviny.
Naučit se počítat, to by bylo terno! Pak bychom zjistili, že nákupem lepších potravin nejen ušetříme, ale budeme i lépe trávit.
Pravda ale je, že bez nějakého cvičení nám madla lásky samy nezmizí. Na ty nestačí jen správně jíst.
Svaly jsou ochablé, my se zadýcháváme a potíme a přemýšlíme, jestli by nebylo lepší, zkouknout nějaký film a zahřešit si nějakou dobrotou.
A už v tom zase lítáme!
Je šance jak zpevnit svaly a pomoci zdravému jídlu s hubnutím.
Jestli vás nebaví chodit do posilovny, protože nechcete nabírat svaly a hlavně cítit se trapně před namakanci, kteří se na vás budou dívat spatra, začněte obyčejnou chůzí.
Přiznávám, že také nerada chodím jen tak. Tak jsem si našla cíle, kam musím dojít. Ne proto, že se tam obrátím a jdu zpátky, ale takové vzdálené obchody, kam jdu něco koupit, jsou lepší, než bezcílné bloumání, které můžu odsunout na další den. Ženy jezdí cestou z práce autem nakoupit, jsou unavené a odmítají dojet domů a jít někam pěšky, ale kdyby použily městskou hromadnou dopravu a pak z krámu šly pěšky (tedy pokud neponesou několik kilo brambor na večeři), nejen, že by je to osvěžilo, ještě by spálily nějaké kalorie.
Není nutné dělat to denně.
Jestli ale nemáte chuť hýbat se kvůli nákupům, zkuste někam dojet a tam se svižně procházet. Poznávejte své okolí a zjistíte, že ho neznáte tak, jak jste si mysleli.
Nebo si pořiďte psa. Ten vás donutí chodit ven a hýbat se. I on potřebuje spoustu pohybu.
silueta odpočinku.png
Opravdu leností nic nezískáte. Naopak, začnete chodit po doktorech, protože vás bude všechno bolet, ti vám budou předepisovat rehabilitace, kde se dozvíte, že se musíte hýbat, protože na bolavé klouby je nejlepší pohyb, na bolavá záda taktéž, na únavu je fajn procházka a budete překvapeni, že vás budou nutit cvičit a tlačit vás do toho, abyste to, co vás naučí, opakovali doma a budou apelovat na vaší zodpovědnost přesvědčováním, že musíte pokračovat cvičením i po ukončení docházky k nim.
A jestli vás ani tohle nepřesvědčilo, tak nechtějte, aby na vaší lenosti vydělávali ostatní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Bílé zlo

Pá Čvn 22 , 2018
Tělo cukr potřebuje, ale jen ten zdravý. Představte si hromadu zhruba čtyřicet kilogramů bílého, sladkého prášku. Ano, tím je myšlen […]