Přijmout sama sebe

Nízké sebevědomí, pocit, že jsem hrozná – proč se ženy takto často vnímají?
Zčásti to bude neustálým prosazováním toho, jak má vlastně žena vypadat a chovat se. Pořád se ukazují jakési vzory ideálních partnerek. Ovšem co je dokonalé? Podle každého to může být něco úplně jiného a také v každé jiné kultuře to vždy něco jiného bylo.
Jestliže společnost předkládá ženám neustále nějaké ideály, vede to jen a pouze k jejich nízkému sebehodnocení a k pocitům nedokonalosti, jenž můžou vyústit až k depresím a k nemožnosti vést spokojený život. Žena si to totiž vykládá tak, že pokud se nepřibližuje společnosti určenému ideálu, nemůže se ani líbit žádnému muži a není tedy ani divu, že zůstává sama.
 sebeláska a květiny
Tak důležité ženské sebevědomí
Nízká sebeúcta a pocit vlastní nedostatečnosti mohou být příčinou veškerého neúspěchu u mužů. Pokud představa o nás samých je hrozná a nedokážeme se přijmout takové, jaké jsme, potom takovou představu o nás vnucujeme i ostatním. Ale když se dokážeme nést zcela samozřejmě a žensky, můžeme být přitažlivější než jakákoliv nešťastná kráska. O mužích víme, že hodnotí ženu nejvíce pohledem. Ovšem pokud zjistí, že jejich idol je nespokojený s vlastní vizáží a z toho důvodu stále podrážděný a protivný, zcela jistě dá nakonec přednost životu s klidnou, usměvavou a sebe si vážící partnerkou, i když vzhledem vybočující z diktovaného ideálu.
 opřená o zrcadlo
Opravdu je všechno v hlavě
Opravdu záleží jen a jen na tom, jak se samy vidíme. Konečně proč mladé dívky trpí bulimií? Jen proto, že samy sebe vidí stále tlusté, ač ve skutečnosti jsou už vyhublé. Právě tak můžeme přemýšlet, proč se některý muž točí okolo na první pohled tak málo atraktivní ženy s mnoha vadami na kráse, ba dokonce na ni i žárlí. Přitom to není tak nepochopitelné: evidentně jí totiž nechybí schopnost přijmout svoje tělesné partie a mít je ráda – proto působí přirozeně a vzbuzuje i zájem u druhých.
 

Next Post

Jak dát výpověď a nenaštvat přitom šéfa?

Po Srp 12 , 2019
Rozhodli jste se, že potřebujete udělat zásadní obrat ve vaší kariéře a změnit místo? Ať už je to proto, že […]