Turisticky nejoblíbenější místa a atrakce v České republice

Pokud nejste zrovna na exotické dovolené, případně si ji nemůžete letos dovolit, nezoufejte. I naše republika je poměrně dostatečným prostorem pro letní dovolené. Ačkoli nemůžeme poskytnout moře, máme mnoho jiných kulturních a přírodních krás, které můžeme světu nabídnout. A nejenom světu. Kde byste se měli vypravit, jestli plánujete letní dovolenou, a ještě stále nevíte, máme pro vás několik slušných nabídek.

praha

Proč je dovolená v České republice stále populárnější?

Trh je příznivý a ceny za ubytování nejsou veliké. Rozhodně ne tak, jako je tomu ve světě. navíc se Češi učí si vážit našich krás. Kde jezdíme nejčastěji a které atrakce jsou nejnavštěvovanější? Jaké místa jsme si oblíbili my i zahraniční cestovatelé?

továrna

§  Víkendové výlety jsou nejoblíbenější

Čím dál častěji se Češi vydávají na víkendové pobyty různě po republice. Stačí pár dní v krásných místech, Češi jenom nechtějí už jenom tak sedět doma. Tuzemský cestovní ruch je stále vyšší nejenom kvůli bezpečnosti, ale také kvůli ekonomické situaci – v Česku vás vyjde dovolená dvakrát i více levněji než v zahraničí.

Deset nejnavštěvovanějších míst:

1.       Tradičně má prvenství Pražský Hrad
2.       Překvapivě je druhou atrakcí Petřín, respektive lanovka k Petřínu
3.       Až na třetím místě je Zoologická zahrada v pražské Troji
4.       Na čtvrtém místě se letos umístila Dolní oblast Vítkovic v Ostravě
5.       Čestlický Aquapalace je stále oblíbenější
6.       Pivovarské muzeum v Plzni a pivovary Plzeňského Prazdroje
7.       Pražská Staroměstská radnice
8.       Zoologická zahrada v Lešně u Zlína
9.       Pražské Židovské muzeum na Starém městě
10.   Petřínská rozhledna v Praze

zvíře

Jsou samozřejmě i další oblíbená místa. Nejčastěji jsou to Zoologické zahrady (Dvůr Králové, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc), ale také historické památky, které byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO, například Česká Krumlov, Kroměříž, Holašovice, Kutná Hora, Litomyšl, Olomouc, Telč, Třebíč nebo Zelená Hora či Brněnský Tugendhat. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Život je změna, a to i ve financích

Čt Zář 10 , 2020
Pokud se rozhodnete ke změně dosavadního zaměstnání, většinou za tím stojí lepší příjem. Dobří pracovníci by neměli mít problém najít […]