Je testosteron důležitý i v pokročilém věku?

S přibývajícím věkem se naše těla mění. Mění se náš vzhled, přibývají vrásky, šedé vlasy. Kromě viditelných komponentů nastávají změny i v našem těle, především hladiny hormonů výrazně klesají. Mužnost je pro pány velice citlivá věc. Úbytek testosteronu snímají jako selhání. Nedělá jim to pouze mentální problémy a s nízkou hladinou testosteronu přichází i mnohé zdravotní problémy jako cukrovka typu II, obezita či problémy s játry. Hladina hormonů nezávisí pouze na věku, i když to je významný faktor, ale i na životosprávě. K výraznému úbytku testosteronu u mužů dochází především po mužském přechodu – andropauze.

muž

Co je TESTOSTERON a k čemu slouží?

Jedná se mužský pohlavní hormon, který produkuje varlata. Testosteron se nachází také u žen, avšak ve výrazně menším množství. Je součástí mnoha fyziologických procesů v mužském těle. Jelikož se jedná o pohlavní hormon jeho primární funkce je ta sexuální – napomáhá nejen erekci a spermatu, ale například i při samotné touze. Testosteron dále ovlivňuje hustotu vlasů a chlupů, růst genitálií či hloubku hlasu, Lze říci, že stanovuje sekundární sexuální charakteristiky.

testosteron

Již jsme zmínili, že úbytek testosteronu u mužů není žádná legrace a může způsobit vážné zdravotní potíže.

Jak POZNAT NÍZKOU HLADINU testosteronu?

Jedním z prvních ukazatelů bývá snížené libido či absence erekce. S čímž jde ruku v ruce neplodnost. Dalším výrazným ukazatelem jsou změny ve fyzickém vzhledu – úbytek svalové hmoty, ztráta vlasů či nárůst hmotnosti. Další zaznamenané příznaky úbytku testosteronu u mužů jsou únava deprese či nespavost.

Jestliže vás trápí některý z výše zmíněných příznaků, nemusíte ihned panikařit. Zachovejte chladnou hlavu a sdělte své podezření praktickému lékaři. Ten vám vyková jednoduchý krevní test, který ukáže hladinu testosteronu v těle. Pokud výsledky opravdu prokáží nízkou hladinu mužského pohlavního hormonu, kontaktujte urologa, který vám s problémy zajisté pomůže. První léčba spočívá v nastolení zdravého životního stylu a dietě za účelem shodit přebytečné tuky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Posuvné dveře – to je bytová záležitost, která velmi snadno ušetří prostor a navíc je i praktická! Pořiďte si je!

So Zář 24 , 2022
Posuvné dveÅ™e – to je bytová záležitost, která velmi snadno uÅ¡etří prostor a navíc je i praktická! PoÅ™iÄte si je! […]