Život je změna, a to i ve financích

Pokud se rozhodnete ke změně dosavadního zaměstnání, většinou za tím stojí lepší příjem. Dobří pracovníci by neměli mít problém najít si kvalitní a dobře placené zaměstnání. Ale i svého budoucího zaměstnavatele si prověřte, ať jak se říká, nekupujete zajíce v pytli.
Když se k vám dostane nabídka nějaké společnosti s tím, že by vás chtěla zaměstnat, určitě to potěší, že si vybrali právě vás. V každém případě si ověřte, čím se firma zabývá, jaká je její pověst a jaké jsou její plány do budoucnosti.
bankovky blondýny.jpg
Ideálním nástrojem pro ověření informací je samozřejmě internet a reference zaměstnanců jak současných, tak i předchozích.
Vzhledem k tomu, že v zaměstnání jste několik hodin denně, je důležitá i celková atmosféra a přístup nadřízených, stejně tak důležité je i prostředí, kde byste měli pracovat, měli byste se cítit pokud možno příjemně a uvolněně.
Spolupracovníci jsou snad tím nejdůležitějším, nemusíte se hned stát kamarády na život a na smrt, úplně postačí chovat k sobě úctu a umět se spolehnout jeden na druhého. V novém kolektivu počítejte s tím, že se se svými novými kolegy budete muset nejprve „oťukat“ a navázat kontakty, ať už pouze pracovní, nebo i soukromé.
Dobrá práce je jistě fajn, ale nikdy nezapomínejte ani na osobní život, pokud budete v zaměstnání od nevidím do nevidím, vaše rodina pro to nebude mít neustále pochopení a časem se dostanete do situace, kdy budete volit mezi svými blízkými a prací.
město za lidmi.jpg
Nabídka vysokého platu je určitě lákavá, ale zkuste si sundat růžové brýle a soustředit se na to, zda za výhodnou nabídkou nestojí nějaký problém. Také poskytování pracovních telefonů, podnikové chaty na horách, počítačů či jiných lákadel může mít své nástrahy, zeptejte se sami sebe, jestli je to opravdu tak výhodné a jaký to má pro vás přínos, zda nabízenou možnost využijete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Odpovědnost za škodu jiných

Čt Zář 10 , 2020
Je mnoho situací v běžném životě, kdy můžeme využít toto pojištění.  Pokud žijeme v paneláku, můžeme vytopit souseda, náš pes může někoho […]