Co je to leasing nemovitostí

Asi není třeba říkat, že střecha nad hlavou je jedním ze základních požadavků prakticky každého člověka. Koneckonců, i bezdomovci si hledají nějaký úkryt, kde budou chráněni před nejhoršími rozmary počasí.

Pravdou také je, že ačkoliv je velmi dobře možné bydlet v nájmu či podnájmu, prakticky každý z nás preferuje mít vlastní dům či byt. To je pochopitelné, koneckonců výhody zde jsou. Tím asi nejběžnějším důvodem, proč lidé dávají přednost vlastnímu bydlení před nájmem je fakt, že nebudou muset platit za jeho užívání.

znázornění leasingu nemovitosti

Avšak je nutné také uvážit, že ceny nemovitostí rozhodně nejsou v současnosti nijak nízké, a jen málokdo má dostatek peněz na to, aby si mohl pořídit byť i jen malý byt na malém městě. Proto lidé hledají i jiné způsoby.

Jedním z nich je leasing nemovitostí Light Finance. To v podstatě znamená, že onen dům, byt či pozemek bude ve vlastnictví druhé strany až do doby, kdy splatíte plnou částku. V tom se poněkud podobá americkému typu hypotéky, avšak odlišnosti se zde najdou.

zvyšující se úroky u půjčky

Například jej můžete uplatnit i na nemovitost, kterou již vlastníte. Typickým příkladem jsou půjčky, kdy ji dáváte do zástavy. I v tomto případě je technicky vzato poskytovatel jejím majitelem až do chvíle, kdy plně splatíte svůj dluh.

Tento postup má samozřejmě svá rizika. Tím asi největším je, že můžete velmi snadno přijít o střechu nad hlavou. Stačí jen, abyste nebyli po nějakou dobu schopni splácet, a to se může stát velmi snadno. Můžete přijít o zaměstnání, být dlouhodobě nemocní či utrpět vážný úraz. Všechny tyto věci značně sníží váš čistý měsíční příjem.

Asi tedy není třeba říkat, že to není vždy ten nejlepší nápad. Koneckonců, mnoho lidí si půjčuje peníze jen proto, že jsou ve špatné finanční situaci. A jistě, krátkodobě se jim tak povede lépe. V dlouhodobém horizontu však na tom budou ještě hůř. A to rozhodně není něco, co by kdokoliv z nás chtěl.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Vetché zdraví

Pá Led 21 , 2022
Pokud je nemocný občas, tak jednou či dva krát do roka, tak to ještě ujde. Chronicky nemocný však bojuje, protože […]