Zahradničit můžete i v malém bytě

Chtěli byste se pustit do zahradničení? V tom případě máte nyní ideální příležitost! A to i v situaci, kdy nevlastníte ani kousek půdy, nemáte balkón ani terasu, kam byste umístili své truhlíky, ani nechodíte do komunitní zahrady. Bohatě si vystačíte i s tím nejmenším bytem, ve kterém bude jen jedno okno, skrze které bude do místnosti pronikat sluníčko. A ideální bude, když tam bude i přiměřeně teplo. Právě světlo a teplo, a především dostatek vody jsou nezbytnými podmínkami pro klíčení rostlin. A to je to hlavní, co vás nyní bude zajímat.

výhonky

Ptáte se, co konkrétně budete potřebovat? Mimo již jmenované podmínky to budou v první řadě vhodná semínka, a také vhodná nádoba na jejich klíčení.
Pokud jde o nádobu na klíčení semínek, můžete sáhnout po té nejlevnější variantě v podobě obyčejné plastové misky anebo zavařovací sklenice – to v případě, že do této činnosti nechcete nic investovat. Když si ovšem pořídíte speciální, chytře vymyšlenou biomisku na klíčení semínek, všechno vám půjde mnohem lépe.
Výhodou této misky je, že v jednom balení získáte najednou hned tři misky, které se dají vzájemně stohovat. To znamená dvě podstatné věci – můžete naráz klíčit několik druhů semen anebo klíčky o různém stáří, a můžete všechno naráz prolévat vodou, takže si ušetříte námahu, čas i spotřebu vody.

řeřicha

Tato nádoba byla speciálně vyvinuta právě pro klíčení semínek, takže vám celý proces výrazně usnadní. Je vyrobena z kvalitního, zdravotně nezávadného plastu. A velikost oček síta je tak akorát veliká, aby se semínka dobře proplachovala, ale nepropadávala dolů.

Nicméně to nejdůležitější ze všeho, co budete potřebovat, jsou samozřejmě semínka. Vybírat lze z desítek druhů semen a záleží jen na vás, na vašich potřebách a chutích, co zvolíte. V každém případě je nezbytné zvolit opravdu kvalitní, a především chemicky neošetřený materiál. Pokud semena nakoupíte ve specializované prodejně, budete mít jistotu, že pro své zdraví děláte to nejlepší.

Next Post

Ochranný šperk pro tělo i duši

Ne Bře 17 , 2019
Každá žena se chce dozajista líbit. Ale jak spojit krásu a užitek? Je to snadné a jak na to věděli […]