Správná doma na hypotéku

Kdo z nás nikdy netoužil po vlastním bydlení se zahradou, kde můžeme v létě relaxovat a děti si zde užijí spoustu zábavy. Takový sen má ovšem jeden takový háček, nepatří totiž mezi ty nejlevnější. Pokud si tedy takový sen budete chtít splnit, cesta do banky vás s největší pravděpodobností nemine. Řešením je hypotéka, potažmo ta nejlevnější hypotéka https://www.fahd.cz/, která je vůbec k sehnání. Cesta to bude zdlouhavá a trnitá, neboť hypoteční úvěry nabízí celá řada bankovních a nebankovních společností a zorientovat se tak v nich nebývá snadné. Kdy je však skutečně ten správný čas si o ní požádat?

rodinný dům

V cestě za vlastním bydlení je celá řada překážek, jednou z nich je i příliš vysoká cena nemovitostí, která se s každým rokem ještě zvyšuje. Ruku v ruce se zvyšováním cen nemovitostí jdou i přísnější podmínky pro získání hypoték. Získat hypotéku může být tak rok od roku těžší. Přesto o ní mnoho mladých lidí stále uvažuje s vidinou lepšího života pro sebe a svou rodinu. Kdy je ten správný čas pro sjednání hypotečního úvěru?

potřesení rukou

Velmi důležitou roli, zvláště v případě hypotečního úvěru, hraje úroková sazba. Není neměnná a každý rok banky přicházejí s novými nabídkami. V současné době se u hypotečních úvěrů pohybuje lehce nad 2%. Je sice pravda, že ještě nedávno bylo možné sehnat hypotéku s výhodnější úrokovou sazbou, ovšem nemá cenu čekat, zda bude úroková sazba klesat, neboť byste čekáním mohli strávit i několik let.

Doba splácení

Je potřeba hned na začátku počítat se skutečností, že hypotéku budete splácet i několik desítek let. Doba splácení vždy závisí na řadě faktorů, jako je věk, finanční prostředky, preference žadatele ad. Obecně se hypotéka bere na 20 let, maximum by pak mělo být let 30. Najdou se ale i některé bankovní i nebankovní instituce, kteří nabízí hypotéku i na 40 let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Sviťte pouze kvalitním zdroji světla

Ne Pro 20 , 2020
Jestliže se zajímáte o trendy v ohledu zdravého životního stylu, jistě jste zaznamenali jeden zajímavý trend, a to sledování teploty […]