Sviťte pouze kvalitním zdroji světla

Jestliže se zajímáte o trendy v ohledu zdravého životního stylu, jistě jste zaznamenali jeden zajímavý trend, a to sledování teploty světla, které na člověka po dobu celého dne působí. Mluví se totiž o tom, že takzvané modré světlo není pro lidský organismus zrovna příznivé, pokud je to s ním přeháněno v době, kdy z přírodního hlediska nemá tato vlnová délka význam.

světlo ve dne

Možná proto sledujete spektrum denního světla, ve kterém se pravidelně nacházíte. Pokud jste to udělali, a pořídili jste si třeba i přístroj pro měření, pak jste jistě zjistili, že modré složky je více, než je třeba. To platí zejména o všech různých typech zařízení s obrazovkami a displeji, což jsou počítače, televize, mobilní telefony, ale také některé typy čtecích zařízení. Na poslední zmiňovaný přístroj by si člověk měl dát obzvláště pozor, protože na první pohled nikoho nenapadne, že podsvícení může snížit kvalitu spánku. O čem to vlastně všechno je, a proč byste se měli snažit eliminovat modrou složku?

cirkadiánní rytmus

Váš spánek je ovlivněn vlnovou délkou záření kolem vás

Jestliže jste si mysleli, že to, co negativně ovlivňuje váš spánek, jsou různé stimulanty typu káva či obecně kofein, pak jste měli jenom částečně pravdu. Snížit kvalitu vašeho spánku totiž může právě i modrá složka osvětlení kolem vás, a to zejména v nočních hodinách, kdy by se jinak tělo pomalu přizpůsobovalo a připravovalo na spánek. Jak je to možné? Je to dáno tím, že každý organismus má určitý cirkadiánní rytmus, tedy rytmus dne. Jakmile je tento rytmus narušen, dochází také k problémům se spánkem.

Chcete-li se zbavit negativních vlivů záření kolem vás, pak je na čase pořídit si žárovky, které vás tohoto negativního vlivu svícení zbaví. Pokud získáte možnost nastavit si složení záření, které na sebe ve večerních hodinách pouštíte, pak se to odrazí nejenom v kvalitnějším spánku.

Next Post

Montáž nábytku Praha vás zbaví starostí (nejen) v průběhu stěhování

So Led 16 , 2021
Přestěhovat pár věcí ze studentské koleje nebo z pronajatého bytu, kde zůstává v podstatě veškerý nábytek, je snadné až tak, […]