Arové a jejich chov

Tento článek se bude týkat hlavně arů a péčí o ně. Arové jsou velmi inteligentní tvorové a jsou velmi citlivý. Mají opravdu velmi vyvinuté logické myšlení, více než si lidé myslí. Chtěl bych vám pomocí tohoto článku pomoci s jejich péčí a chovem v zajetí. Chováme je většinou v páru a to i většinou, když jej chcete za mazlíčka. Je to z důvodu, že když jsme zrovna např. v práci. Tak aby nebyl do sám a nudil se. Z nudy si poté mohou vytrhávat peří a může docházet k sebepoškozování a traumatickým poruchám zdravý. Když bude mít harmonického partnera tak si bude moct hrát právě s ním a nemusíme se bát, že by doma strádal.

papoušek ara

Doma jim můžeme zařídit prostorné klece ( měl by v ní jeden ara roztáhnout křídla), tak by měla být velká. Pokud máte možnost určitě jim doma zařiďte menší voliéru. Vybavení jejich příbytků by mělo být členité, vybavené hlavně dřevěnými hračkami a dostatečně velkými větvemi. Samozřejmě jim různě po domě zařiďte takové menší „stromy“ a v nich např. misky s ovocem a nebo speciálními granulemi, ovšem i s nějakými hračkami. Co se týče výživy a krmení to by mělo být velmi pestré s velkou škálou ovoce ( kromě avokáda je pro ně velmi toxické ). V krmné dávce by neměli chybět velké druhy ořechů jako para ořechy, vlašské, kokosové… Ořechy jim dávám v celku nerozbíjím jim je, mají pak nějakou zábavu a enrichment a tudíž se nebudou nudit. Musíme si hlídat slunečnici, je velmi tučná a tak by jí neměli dostávat mnoho ( záleží jaké energetické výdaje má dotyčný papoušek, jestli má možnost létat po voliéře, určitě mu můžeme dát o něco více, ovšem pokud nemá možnost létat po větším prostranství a je např. v bytě neměl by dostávat mnoho slunečnice ). Vekou výhodou je když mají přístup k šípkům, jeřabinám, pampeliškám atd..

barevný papoušek

Určitě jim nezastříhávejte letky, je to pro ně velký handicap a hůře se jim poté stravují již zmíněné tuky a jsou v horší kondici a hrozí jim obezita a různé zdravotní potíže. Právě k této problematice byly vymyšlené kšíry a je to opravdu skvělá věc , a když si papoušek zvykne na jejich navlékání, můžete si užít parádní procházky po okolí. Další možností je naučit papouška volnoletectví, chce to ovšem mnoho trpělivosti a hlavně důvěřovat papouškovi samotnému. Péče o ary není samozřejmě jedna z nejlehčích, ale po dodržení jednoduchých kroků a hlavně lásky k těmto úžasným tvorům, bude péče o ně radostí a velkým příběhem. Ze začátku je nejlepší pořídit si ary ararauny a nebo ary zelenokřídlé. Zelenokřídlý jsou velmi náklonní k dětem a ararauny jsou zase velmi klidní. Takže pokud si chcete pořídit papouška na mazlení je ara vaší volbou. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Brýle proti modrému světlu

Čt Lis 18 , 2021
Žijeme v době, kdy se naše životy velmi spojují s digitálním světem a každý z nás je denně vystaven nepřebernému […]

Podobné příspěvky