Studentský pokoj, který plní svou funkci


Děti jsou den ode dne větší a větší, doslova nám rostou před očima. Společně s věkem se mění i jejich nároky na životní prostor. Tyto nároky jistě ovlivní i vzhled dětského, později studentského pokoje. Vaše dospívající ratolest už se zkrátka nebude chtít obklopovat heboučkými plyšovými zvířátky nebo povlečením s motivy superhrdinů. Myšlenka rekonstruovat pokoj tak nějak poletuje ve vzduchu už dlouho, nedá se nic dělat. Máte doma studenta! Studentský pokoj musí kvalitně snoubit hned několik funkcí naráz, rozhodně se nemusíte propadat hanbou, pokud na pomoc pozvete šikovného designéra nebo architekta.

studentský poko

S věkem jsou kladeny vyšší nároky na prostor a vybavení

Naše dítě už dávno není ten školáček, se kterým jsme museli pravidelně každý večer psát úkoly a číst mu pohádky před spaním. Naše dítě pomalu roste a ani se nenadějeme a ze školáka je student se všemi svými strastmi, radostmi a povinnostmi. Studentské nároky na prostor a vybavení pokoje jsou diametrálně odlišné od těch školních. Je tedy nejvyšší čas, abychom dětskému pokoji dali novou fazónu a připravili ho na další studentská léta. Čím takový pokoj vybavit a jaká kritéria by měl splňovat?

důmyslně řešený prostor

Malba

Dětský pokoj a posléze i ten studentský bychom měli ladit spíše do neutrálních barev. Časy, kdy letěly výrazné pastelové barvy, už jsou naštěstí dávno pryč. Pokud tedy nebudete mít doma rozbouřeného teenagera, který bude chtít proměnit stěny pokoje do podoby otlučených cihel nebo vězeňské cely, raději zvolte béžové, zemité a přírodní odstíny, které zbytečně nerozptylují.

Postel

Postel, společně s psacím stolem, je a bude jedním z nejdůležitějších prvků ve studentském pokoji. Ideální je klasická bílá postel 90×200 Drevenynabytek-borovicemasiv, která nabízí optimální velikost lůžka pro dospívajícího studenta. I zde volte raději tlumené barvy, které zbytečně neodpoutávají pozornost.

Next Post

Turisticky nejoblíbenější místa a atrakce v České republice

Út Zář 8 , 2020
Pokud nejste zrovna na exotické dovolené, případně si ji nemůžete letos dovolit, nezoufejte. I naše republika je poměrně dostatečným prostorem […]