Jóga klíč nejen ke klidu

Co je jóga a odkud pochází?

Jóga či yoga je soustava indických nauk o ovládání duševních i tělesných funkcí člověka. Že vám to zní příliš složitě? V podstatě se jedná o sjednocení, spojení, rovnováhu a vyváženost, je známá a populární po celém světě v různých variantách a významech. Jóga je také název pro náboženství či duchovní nauku. Tento sport je stejně starý jako samo lidstvo, avšak tato forma se velice vzdaluje od jógy, jak ji známe dnes. Jestliže jste do teď žili v představě, že jógu cvičí jen nadšenci v batikovaném, kteří chtějí tomuto stylu života věnovat celý svůj život, tak to jste na velkém omylu. Dnes se jedná o populární sport, kterému se věnují převážně moderní a tvrděpracující ženy.

joga

Jako jsou benefity cvičení jógy?

LEPŠÍ NEŽ ANTISTRESOVÝ BALONEK

Je všeobecně známo, že jóga má antistresové účinky. Dokazují to i studie. Vědci tvrdí, že pomáhá snížit hladinu kortizolu, který můžete znát také pod názvem stresový hormon. Spolu s dalším pomocníkem od stresu, například meditace, dokážete dlouhodobě držet vaše tělo bez stresu a agrese. Večer místo seriálu věnuje 15 až 20 minut cvičením jógy spojené s meditací či dechovými cvičeními.

joga

SPÁNEK JAKO MIMINKO

V dnešní rychlé, chaotické a digitalizované době je spánek ta část života, která trpí nejvíce. Kvalita spánku za poslední roky výrazně klesla. Špatný spánek souvidí třeba i s rozvojem obezity, vysokým tlakem, depresemi a dalšími nemocemi. Jóga může být skvělý pomocník s kvalitním spánkem. Při cvičení se vyplavuje hormon štěstí melanin, který napomáhá s usínáním a zvyšuje kvalitu spánku. Se zvyšující se kvalitou spánku se snižuje pravděpodobnost s psychickými nemocemi jako deprese či úzkosti.

HBYTÝ JAKO KOČKA, SILNÝ JAKO MEDVĚD

Jógu jako každodenní rituál cvičí mnoho sportovců.  Tato pohybová aktivita skvěle protahuje celé tělo, pomáhá s flexibilitou i rovnováhou, čímž zvyšují jejich výkonnost. Pokud jste již někdy zkoušeli jógu, zjistili jste, že to není tak odpočinkové, jak se na první pohled zdá. Druhý den jste možná cítili všechny svaly na těle. Protože zapojujete i běžně nepoužívané svaly.

Next Post

Chraňte svůj mobilní telefon před poškozením! Pořiďte si kvalitní pouzdro

So Říj 16 , 2021
Pouzdra na mobilní telefon sežene doslova a do písmene za pár korun a nabídnou vám nepřekonatelnou službu. Ochrání vaše zařízení […]

Podobné příspěvky