Tipy na výlet v Amsterdamu


Pro celé Holandsko, a zejména pro jeho hlavní město Amsterdam jsou typické především oblasti kanálů podél městského toku řeky, výborné sýry a městská cyklistika. Pokud se rozhodnete zvolit jako vaši cílovou destinaci právě Amsterdam, rozhodně doporučujeme si na jeho prohlídku vyhradit celý víkend. Nudit se tu rozhodně nebudete! Letenky do Amsterdamu Levné letenky v tuto chvíli seženete doslova za hubičku.

město amsterdam

Co se týče památek a zajímavých míst, rádi vám připravíme itinerář a doporučíme, s čím v této lokalitě můžete počítat. S ohledem na to, že většina památek se nachází v centru města, které je poměrně malé, doporučujeme se přidat k místním nadšencům do cyklistiky a půjčit si při první příležitosti kolo. Tato oblast se právě na kole poznává nejlépe a je to dokonalý dopravní prostředek na pohyb po malebných ulicích podél kanálů.

Začali bychom určitě u slavného Rijksmusea, kde se dozvíte mnohé o nizozemské historii a uměleckých počinech tamních obyvatel v průběhu času. U historie se ještě na chvíli zdržíme, a to prostřednictvím Muzea Anny Frankové, jehož atmosféra vás zavede do tíživých vzpomínek na druhou světovou válku, kterou si zde můžete prohlédnout z židovské perspektivy. Van Gogh museum je více zaměřené na moderní umění.

městské kolo

Pokud už se nechcete zdržovat v uzavřených prostorách a máte dost kultury, navrhujeme se podívat na náměstí Dam, které je pokryté malebnou zelení a dodá vám tak pocit, že se nacházíte ve skutečné oáze klidu. Určitě byste se měli projít i na květinový trh Bloemenmarkt, kde si můžete pořídit pár věhlasných holandských tulipánů.

Večerní zábava vás jistě zavede na pověstný Red Light District, neboli do uličky červených luceren. Zde buďte pokud možno diskrétní a schovejte svůj fotoaparát v kapse. Focení nebo natáčení místních krasavic ve výlohách by se vám nemuselo vyplatit.

Next Post

Jak naplánovat úspěšnou oslavu?

Po Čvc 13 , 2020
Není až tolik podstatné, zda plánujete oslavu s několika nejbližšími přáteli nebo se chystáte na monstrózní rodinnou akci, vždy je […]