Kam se hodí betonové ploty Brno

Tradiční i netradiční využití betonového oplocení

Podhrabová hloubka – chovatelé volně pobíhajících užitkových zvířat, např. slepic, si dobře uvědomují, jak významné je zabezpečit okraj ohraničeného prostoru před podhrabáním a narušováním zeminy. To samé se týká i pozemků na okrajích lesa či pole, kam se mohou dostat zvířata z okolní přírody. Betonové ploty Brno mohou být vhodným řešením takové situace, kdy se první řada deskových panelů zapustí pod zem pod hranici podhrabové hloubky. Výhodou je méně nákladná výstavba ve srovnání např. s litým betonem do základové rýhy a bednění, desky jsou totiž tenké a není nutné hloubit příliš hluboký a široký výkop.

zeď s květinami

Zahradní zákoutí a zajištění soukromí – předností betonových plotů je jejich stavebnicový systém, který umožňuje vytvořit mnoho různých možností ohraničování prostor. Tenké profily desek tak umožňují vytvářet různé možnosti ohraničování zákoutí na zahradě, v sousedství domu, u pergoly, v blízkosti bazénu, podél garáže, hospodářských objektů – kůlen a pracovních prostor, kompostu a záhonů atd. Desky lze zapustit pod zem a vytvořit tak libovolně vysoký terén, buď velmi nízký u země, např. pro ohraničení záhonů, nebo vyšší v podobě terasy.

kamenná zeď

Rychlé zajištění soukromí – betonové ploty se v mnoha případech staví hlavně kvůli zajištění bezpečného zázemí. Na rozdíl od klasických stavebních materiálů, které se musí pokládat na základovou desku či rýhu, je způsob výstavby betonového oplocení rychlejší a méně nákladný. Necháte-li si zhotovit zakázku na klíč, za několik dnů je hotovo. Teoreticky je možné postavit vyšší plot svépomocí, ale hmotnost desek je natolik vysoká, že vyžadují pokládku ve více lidech, v ideálním případě s potřebnou technikou (mobilními jeřáby). Svépomocné akce se vyplatí většinou v případě, že pokládáte jen jednu vrstvu desek jako sokl.

Next Post

Sedací pytel nesmí chybět ani u vás!

Po Lis 16 , 2020
Ptáte se, proč si pořídit sedací pytel? Důvodů může být hned celá řada a my vás dnes přesvědčíme, že se […]