Red Bull dává křídla

Vybrala jsem si tři firmy, o kterých vám řeknu něco více, nejen fakta, ale i zajímavosti, které najdete pod textem očíslované. Pojďme se podívat, jaké výrobky přináší Rakousko světu.

prodej obuvi

Humanic

Obuvnická společnost, která vznikla v roce 1872 pomocí D. H. Pollaka. Je dceřinou společností sdružení Leder und Schuh, které sídlí ve Štýrském Hradci.

První dva obchody Humanic byly otevřeny v roce 1907 ve Vídni. Prvních několik let působila firma spíše na domácím trhu. Až později se dostala do zahraničí. A první pobočka v České republice vznikla v roce 1992 v Brně.

1. Na e-shopu českého Humanicu s mobilním telefonem se špatně vyplňují registrační formuláře, protože se jedná jen o klon rakouské verze. Obsahuje základní funkce.

2. Na internetu se objednávka dá zaplatit pouze dvěma způsoby – kartou nebo přes PayPal.

3. Období roku 2018/2019 připravil Humanic zimní kolekci Enjoy Life & Style. Jedná se o TV spot a zajímavá je interpretace. Jednotlivá oblečení se mění plynule při chodu modelů.
prázdný vozík

Billa

Billa znamená z německých slov Billiger Landen – Levný obchod. Jedná se o značku řetězců supermarketů. Tuto firmu vlastní REWE Group, ale založil ji Karl Wlaschek v roce 1953. Působí v Česku, na Slovenku, v Bulharsku, na Ukrajině a v Rusku.

1. V roce 2019 vznikla reklama, která ukázala, že se přímo v obchodě peče pečivo. Avšak poté se zjistilo, že se pečivo jen dopéká, protože prodejny nevlastní pekárny.

2. Velkou část sortimentu lze koupit levněji a to díky Billa bonus klubu.

3. S Billou lze cestovat pomocí její cestovní kanceláři ITS BILLA TRAVEL.

4. Jako první řetězec supermarketů dovoluje Billa vstup s vodicími psy.

5. Supermarket disponuje čerstvostí a kvalitou převážně českých potravin.
energy drink

Red Bull GmbH

Společnost, která vyrábí energetický nápoj zvaný Red Bull. Jedná se o obdobu thajského nápoje Kratin Daeng. Firma vznikla v roce 1984 Dietrichem Mateschitzem.

1. Red Bull GmbH nevlastní fyzicky žádné zařízení, kde se nápoj vyrábí. Stará se o marketing.

2. Hodnota značky je 5,5 miliard dolarů.

3. Díky této instituci se do světa dostal nový typ nápojů – energetický.

4. Plechovky jsou recyklovatelné, což je jen a jen výhodou.

5. Společnost organizuje závod Red Bull 400. Jedná se o běh.

Když se řekne Rakousko, lidé si představí jen slova spojená s Vídní či pohořím Alp. Avšak tento stát toho může nabídnout ještě víc. A pomalu a jistě se tyto firmy posouvají na žebříčku světového trhu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in Nezařazené

Next Post

Přijmout sama sebe

St Čvn 19 , 2019
Nízké sebevědomí, pocit, že jsem hrozná – proč se ženy takto často vnímají? Zčásti to bude neustálým prosazováním toho, jak […]