Zašlé a špinavé spáry – jak na nich?

Nezáleží na tom, jestli bydlíte v domě nebo bytě, vždy se najdou místa, která je obtížné vyčistit nebo udržovat v bezchybné stavu. Jestli patříte mezi milovníky kachliček nebo dlažby, jistě znáte pocit beznaděje, jakým jsou samotné spáry, které ne a ne vyčistit k dokonalosti.

Co na nich platí a je možné se jejich zanášení zbavit jednou provždy?
modré doplňky

Koupelna a její neustálý styk s vodou

V drtivé většině domácností tvoří jádro koupelny právě obklad, jakým jsou kachličky. Jedná se o dlouhotrvající povrch, který se snadno čistí a dobře snáší styk s vodou. Problém však nastává, když se mezi nimi – tedy ve spárách, začnou tvořit usazeniny, vodní kámen nebo se jejich původní barva nadobro vytratila.

Důležité je čistit spáry pravidelně a nenechat na nich dlouho působit větší nečistoty.
zubní kartáček s pastou

Samotná práce s jejich čištěním, se vám později díky tomu značně zkrátí. Existuje však velká řada přípravků, které vám můžou pomoci k jejich lepšímu vzhledu nebo taktéž domácích triků, které z vašeho domova opět udělají kouzelné a hezké místo.

–       zubní pasta – ta je báječná nejen na čištění zubů, ale i spár v koupelně

–       citrónová šťáva, voda a soda – díky jejich spojení získáte hmotu, kterou nanesete na spáry a budete čistit malým kartáčkem

–       voda a kypřící prášek – vznikne vám kaše, kterou je dobré aplikovat na spáry ještě dokud pění, získáte tak aktivní a účinný čistič

Dlažba v bytě nebo domě

Se samotnou dlažbou v prostorech vašeho domova je to horší. Je mnohem více viditelná a podléhá dennímu kontaktu se špínou a našim pohybem na ní.
vzor šachovnice

Nestačí se spoléhat na to, že ji budete denně vysávat a umývat. Po nějakém čase zjistíte, že je potřeba na ni zaútočit radikálně! Jak? Nejlepší volbou je použít parní čistič. Díky vysoké teplotě a páře, se ze zašlých spár dostanou i ty největší nečistoty a opět budou vypadat jako dříve.

V případě, že se však jedná o extrémní nebo velkou špínu, budete se muset odhodlat k úkolu, jakým je „přespárování“ novou hmotou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Už nikdy nudné vypínače a zásuvky

Po Pro 3 , 2018
Všichni dobře víte, že pokud nezapojíte kávovar do elektriky, tedy do zásuvky, tak Vám kávu prostě neuvaří i kdybyste se […]