Poznejte Vltavu i jinak, třeba s dodávkou

Vltava je mezi vodáky pojmem, proto také patří k nejnavštěvovanějším říčním tokům v celé Evropě, má osobité kouzlo, které lze stěží popsat slovy, a jsou lidé, co ji dávají přednost dokonce před zájezdy k moři. Chcete-li se o tom přesvědčit i vy, máte mnoho možností, jak to udělat.

krumlovské meandry

Jednou z nich je půjčovna dodávek Praha, vůz je třeba zajistit v předstihu, stejně tak i sportovní vybavení, pokud zatoužíte vnímat krásy tamní krajiny z více úhlů pohledu. Dodávka může být vaším průvodcem, je dostatečně prostorná a pohodlná, jízda ve větším počtu osob je zábavnější, lépe se organizuje společný program a samozřejmě poslouží jako pohotovostní stanoviště a zásobovací vozidlo.

Vltava v Krumlově pod zámkem U jelení lávky

Pěší výlet na Čertovy proudy a Čertovu stěnu – tato lokalita je nesmírně zajímavá, ale není příliš navštěvována vzhledem k tomu, že většina vodáků začíná svou plavbu ve Vyšším Brodě. My bychom vám rádi doporučili odstavit dodávku v Loučovicích a vydat se odtud pěšky podél Čertových proudů, případně vystoupat na vyhlídku nad Čertovou stěnou. Je to skutečně překrásný přírodní amfiteátr, s nímž se jinde nesetkáte, a ačkoli tudy vede cyklostezka, je vhodnější projít se pěšky a vychutnat každý metr této přírodní lokality.

Cyklistické putování podél řeky z Vyššího Brodu do Českého Krumlova – Vltava je na tomto horním toku zajímavější při pohledu ze silnice, která ji lemuje v délce více, jak 25 km. Když se tudy pustíte na kolech, pojedete v podstatě téměř stabilně z kopce a tak si tu tamní atmosféru dokonale vychutnáte. Dodávku můžete ponechat v některém z vodáckých kempů, např. v Novém Spolí, v Branné či na Rožmberku, anebo si sjednat ubytování v některém z mnoha soukromých penzionů v Rožmberku nebo v Českém Krumlově.

S dodávkou na Třísov, Křemži, Holubov, Krásetín a Kleť – tento úsek si také nenechte ujít, za slunečného počasí tu můžete obdivovat krajinu Blanského lesa z mnoha vyhlídek, z nichž ta nejvyšší na Kleti se vám jistě zalíbí. Pohodlná jízda v dodávce v této oblasti se jistě stane nezapomenutelným zážitkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Jak dosáhnout úspěchu?

Čt Čvn 3 , 2021
Jestli se domníváte, že na internetu může slavit podnikatelské úspěchy kdokoliv, kdo si tu pořídí nějaký web, stoprocentně se mýlíte. […]