Kde zjišťovat informace na internetu

Nyní nebudeme rozebírat informace politické a mezinárodně-globální, zde je jednoduché pravidlo – vyvarujte se alternativním webům a jakýmkoliv stránkám, které zní rusky. My si dnes ale budeme povídat něco užitečného, co pomůže opravdu každému. Někdy se potřebujeme seznámit s tématem, o kterém toho moc nevíme nebo prostě jen chceme vyhrát nějakou diskuzi a potřebujeme fakta, která bychom mohli použít. Podíváme se tedy spolu na nejrůznější části internetu, kde sehnat ty „dobré“ informace.
 wikipedie a knihy
1)      Wikipedia
Je to asi ten nejznámější a nejpopulárnější internetový sborník nejrůznějších článků snad o všech nejrůznějších tématech. VELKÁ nevýhoda je taková, že tam může jakýkoliv registrovaný uživatel dělat změny. Je pravda, že ostatní ho mohou kontrolovat, ale nikdy nevíte. Takže všechny informace na wikipedii brát s jistým odstupem a notnou dávkou kritického myšlení
sledování popularity 
2)      Thesis
Thesis s českou cz doménou je stránka, na které se zveřejňují disertační, diplomové, rigorózní práce vysokoškolských studentů, doktorandů a budoucí inteligence. Najdete tam vše přes humanitní obory až po přírodovědecké obory, takže člověk si skutečně vybere. Díky úzkému zaměření práce se můžete skutečně dopodrobna seznámit s daným tématem a máte stoprocentní jistotu, že jsou tam uvedeny pravdivé informace, které jsou podpořeny několika lety výzkumu. Odtud čerpají lidé, kteří chtějí vědět tu PRAVDU.
 
3)      Google scholar
Jedinečná stránka, která je však v angličtině. Funguje na stejném způsobu jako Thesis, avšak shromažďuje nejen práce, ale také i odborné a vědecké články, výzkumy a další. Je to tak super zdroj informací, pokud vám někdo tvrdí, že lék na rakovinu už byl dávno vynalezen.
  panáček a informace
4)      Odborné stránky, publikace apod.
Pokud se chcete dozvědět mnohem více, tak není nic lepšího, než se pěkně začíst do nějakého odborného webu, kde moc podpůrců SPD nenajdete, protože by tomu valná většina nerozuměla. Zde se můžete setkat s názory odborníků, praktiků, profesorů i doktorů a dokonce i studentů. Je to tak super, pokud si chcete rozšířit obzory a ještě vyslechnout nějaký zajímavý názor.

Posted in Nezařazené

Next Post

Jaké hračky doma vyrobit pro děti

Út Kvě 9 , 2023
Výroba hraček doma může být zábavou jak pro vás, tak i pro dítko, které může s výrobou aktivity pomoci. Pusťte se […]