Hubnutí a fitness výživa

Hubnutí je komplexní proces, který nějakou dobu trvá. Abyste zhubli, potřebujete změnit celkový životní styl. Nestačí jen omezit sladkosti nebo jen začít chodit jednou týdně běhat.

Začít byste měli od jídelníčku. Pokud si přejete zhubnout, vaše strava se pochopitelně měla změnit. Není to ale jen o snížení množství kalorií, nýbrž i o složení jídelníčku. Musíte přijímat dostatek všech důležitých látek. Pokud budete jen hladovět, vaše tělo se bude obávat toho, co přijde dál a bude si chtít vytvořit tukové zásoby na dobu krize. Proto si dejte pozor zejména na dostatek bílkovin (jak živočišných, tak rostlinných). Bílkoviny můžete získávat z mléčných výrobků, sóji, vajíček či luštěnin.

zdravé jídlo

Také by vám v jídelníčku nesmí chybět sacharidy. Možná jste slyšeli, že sacharidy jsou zlo a při hubnutí byste je neměli konzumovat. Ale to není pravda, jde jen o to jíst komplexní a kvalitní sacharidy. Takové najdete třeba v rýži, celozrnném pečivu nebo kuskusu. Takže ano, neměli byste jíst čokoládu a sušenky, ale sacharidy v jídelníčku určitě zachovejte.

Ani tuků se nemusíte nutně vzdávat, ale opět by měly být kvalitní. Uzeniny a jídla z rychlých občerstvení si odpuste, ale dejte si třeba avokádo nebo tučný bílý jogurt.

Určitě v jídelníčku nezapomínejte na minerály a vitamíny. Pokud vám některé látky chybí, můžete je snadno doplnit doplňky fitness výživy.

protein goodly

Kromě stravy musíte zařadit i pohyb a dostatek spánku. Vyberte si takový sport, který vám bude blízký a nebude vám vadit sportovat několikrát do týdne. Pokud chcete sportovat sami můžete běhat, plavat, jezdit na kole, bruslit a všechny varianty kombinovat. Pokud jste naopak spíš týmový hráč, tak i u kolektivních sportů jako je fotbal nebo tenis, spálíte dostatek kalorií. Spánkem dopřejete tělu dostatek času na regeneraci, což je neméně důležité. Pokud chcete dlouhodobé výsledky, zkuste také snížit míru stresu, který mnohé z nás brzdí v hubnutí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Lehátko je základem pohodlí

Pá Lis 5 , 2021
Rybaření je nádherná věc, které se však neobejde bez pořádného vybavení. Ať už se jedná o pořádné pruty a navijáky, […]