Bazén a veškerá péče o něj

V létě si dopřáváme takřka veškerý volný čas v bazénu, jestliže nám to okolnosti, tj. především počasí dovolí. A že poslední roky léto o sobě dává intenzivně znát. Nejen horké dny, ale i mnoho tropických veder nás poctí svou přízní během letních měsíců. Adekvátní péče vodu v létě , neboť jen tak budete mít vše dokonalé a ke spokojenosti všech.
klobouk v bazénu

Je všeobecně známo, jak je důležitá péče o bazén právě v době jeho používání. Zejména co se týče péče a důkladné kontroly a zajištění čistoty vody. Jak je to však s údržbou bazénu po letní sezóně? Jak zazimovat bazén? Jakou zimní péči poskytnout?

Zazimování bazénu v adekvátní dobu

Je důležité, aby voda byla před zazimováním čistá. Je zapotřebí vždy odebrat z vody veškeré nečistoty, které se tam nachází a volně plavou, zejména se jedná o spadané listí apod. Za pomoci bazénového vysavače poté důkladně vyčistit dno i stěny. Je doporučeno vodu i přefiltrovat a tak vhodně upravit pH. V případě však většího znečištění je lepší variantou, jestliže vodu zcela vypustíte a částečně napustíte novou.

Jak je to se snížením hladiny? Je důležité její snížení, optimální je okolo patnácti centimetrů pod technologickým postupem, což je protiproud, tryska, atd. Odčerpání vody slouží coby ochrana potrubí. Všechny stěny bazénu nad hladinou i pod ní je třeba náležitě umýt vhodným přípravkem.

Nezapomeňte na odpojení veškeré technologie, odčerpejte vodu z filtru, čerpadla i hadice. Vše je nutné uložit na bezpečné a chráněné místo před mrazem.
bazén s vodotryskem
Zimní produkty neboli ochrana vody

Je potenciální přidání do vody speciální bazénové chemie, jako je například Laguna Zima apod., neboť plní účel údržby bazénové vody po celé zimní období. Tato speciální zimní čisticí řada eliminuje vodní řasy a zabraňuje i jejich tvorbě, stejně tak díky použití zimní chemie dochází k omezení výskytu bakterií i regulace v rámci usazování vápenatých i minerálních solí na stěnách. Přípravky vám velmi usnadní přípravu bazénu na letní období. Veškeré přípravky je možné použít společně s chlorovou i bezchlorovou bazénovou chemií.

Zastřešení bazénu

Jedná se o zcela efektivní způsob. Jednak díky zastřešení máte maximální komfort v rámci koupání i soukromí. Zároveň je tak i prodloužena možnost, kdy se můžete koupat. Voda pod střechou se drží delší dobu teplá a tudíž je reálné koupání i v zimě. Zastřešení je investicí, která se vyplatí a zajisté se vám vrátí v mnoha přednostech, které zastřešení bazénu má. V dnešní době lze pořídit zastřešení za přijatelný finanční obnos.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Užijte si příjemné chvíle

So Lis 18 , 2017
Snad každý občas zatouží po tom, že by se mohl na chvíli zastavit a dopřát si nějaký ten odpočinek. Pobyt […]