Podkarpatská Rus je příslibem krásné dovolené

Když mnohým lidem řeknete, že se chystáte na Ukrajinu, tak se jim hrůzou naježí vlasy na hlavě. Ovšem pokud jde o zakarpatskou Ukrajinu, tak můžete být naprosto v klidu. Tato část rozlehlé země je naprosto bezpečná a má i trochu jiný charakter než byste možná očekávali od Ukrajiny jako takové. A přestože se jedná o kraj proslulého zbojníka Nikoly Šuhaje, na žádné současné zbojníky už zde nenarazíte. Ukrajina je opravdu rozlehlá země, takže přestože se na východě bojuje, na západě nic nepoznáte.
Navíc, my jako Češi zde máme nemalé vazby, toho si všimnete okamžitě, jakmile dorazíte na místo. Bez problémů se zde dohovoříte i česky. To je dáno jednak společnou historií, ale také tím, že velice mnoho Ukrajinců míří za prací právě do České republiky, takže naši zemi velice dobře znají a Čechy vítají s otevřenou náručí.
muzeum pod širým nebem
Ukrajina je poměrně chudá země, takže rozvoj turistiky je skvělou možností, jak lidi, se kterými nás pojí kus společné historie, v jejich živobytí podpořit. Nicméně sami brzy poznáte, že tento stav turistům přináší také mnohé výhody v podobě nízkých cen, takže ubytování a strava jsou zde doslova za hubičku.
Na své si přijdou nejen milovníci hor v podobě rozlehlých a vzdušných polonin, ale také milovníci autenticity. Pokud toužíte navštívit místo, které si stále zachovalo mnoho ze svého původního kouzla, chcete spát v roubené salaši, jíst jídlo, které vyrostlo na poli za chalupou a toulat se mezi stády ovcí a pod nekonečnou hvězdou oblohou, tak je Podkarpatská Rus volbou, která vás v žádném případě nezklame.
pasák ovcí
Dostat se zde můžete jak skrze organizované zájezdy cestovních kanceláří, tak na vlastní pěst. Z Brna zde dokonce vyjíždí pravidelná autobusová linka do Koločavy. Dostat se zde kombinovaně vlakem, autobusem či stopem je rovněž snadné. Ani si nemusíte balit příliš objemná zavazadla, neboť díky nízkým cenám si můžete mnoho věcí snadno opatřit přímo na místě.

Posted in Nezařazené

Next Post

Nejlepší palety

St Říj 17 , 2018
Pokud opravdu hledáte někoho, kdo by chtěl najít palety, tak jsme tu i my a bude to pro vás to […]