Nejoblíbenější čaje v Evropě

Čaje mají svou tradici spíše v asijských zemích, ale samozřejmě se ve velké míře pijí i u nás v České republice a obecně v Evropě vůbec. U nás jsme zvyklí hlavně na zelené čaje, černé čaje, ovocné a nějaké ty bylinkové. Ale jaké jsou nejoblíbenější čaje napříč celou Evropou? Podívejte se, které z čajů zaujímají přední příčky v oblíbenosti.

čajové sáčky

Söderblandning

Jedná se o čajovou směs, která pochází ze Švédska. Oblíbí si ji milovníci exotických chutí a černého čaje. Základem této směsi je totiž práv černý čaj, který se smíchá s nejrůznějšími druhy tropického ovoce a také s různými květinami, například levandulí. Čaj se obvykle volí čínský černý anebo cejlonský černý, zatímco jako ovoce se používají nejčastěji různé citrusy. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších čajů v Švédsku.

English breakfast tea

Tento čaj je velmi populární i u nás, ale v Anglii se jedná o tradici, která sahá až do 19. století, kdy byl údajně tento čaj vynalezen. O co se vlastně jedná? Jde o směs černých čajů, jako jsou třeba cejlonské nebo čínské, které Angličané popíjejí k snídani, svačině nebo třeba k odpolednímu sedánku. V Anglii se nejčastěji tento čaj konzumuje tak, že přidáte trochu mléka a kapku citrónu. Pokud si chcete vychutnat english breakfast tea, výborně se pro tyto účely hodí Earl Grey čaj https://darka-shop.cz/katalog/kvalitni-cerstve-sypane-caje/cerne-caje/earl-grey.

odpolední čaj

Heřmánkový čaj

Květ heřmánku, který se nazývá chamomillabohemica, se pěstuje právě v České republice, zejména v Středočeském a Jihočeském kraji. Z tohoto květu se poté připravuje mimo jiné i výborný heřmánkový čaj, který si po Evropě získal velkou oblibu. Heřmánkový čaj je oblíbený především pro své skvělé léčebné účinky. Skvěle působí na naše trávení. Pokud máte potíže s žaludečními křečemi, nadýmáním a podobně, je heřmánkový čaj to pravý.

Next Post

Když je peněz málo

Út Úno 14 , 2023
Jen těžko bychom mezi sebou hledali někoho, kdo se ještě nikdy nepotýkal s nedostatkem finančních prostředků. Snad každý ho už […]