Může se technický pokrok zastavit?

Již mnoho dekád pozorujeme neustálý pokrok ve vědě a technice, který pokračuje překotným tempem. Začal v době první průmyslové revoluce a doposud se nezastavil. Také nevykazuje žádné známky, že by k tomu mělo v nejbližší době dojít. To však neznamená, že některé lidi netrápí otázka, co by se stalo, kdyby k tomu došlo. Kdyby už nebylo co objevovat a vynalézat. Jaká budoucnost by nás v takovém případě čekala? Popravdě řečeno, nebyla by příliš příjemná.

 

pokrok jde stále kupředu

 

V první řadě si musíme uvědomit, že právě ona technologická revoluce je jednou z věcí, která dává naši ekonomiku do pohybu. Lidé kupují nové výrobky, které jim mají ještě více usnadnit život, přičemž peníze, které za ně utratí, jsou částečně investovány zpět do dalšího výzkumu. Je to v podstatě dobře promyšlený systém, jenže pokud se nějaká jeho část porouchá, pak se vše zhroutí. Následky by pak byly poměrně tragické – zvýšení inflace a také cen, podobně jako to vidíme dnes, jen v mnohem větší míře.

 

Problémem však je, že současná situace je z dlouhodobého hlediska neudržitelná. Není zde potřebná stabilita, jak již bylo zmíněno výše. Dříve či později ke kolapsu zkrátka dojde, ať už bude důvodem vyčerpání surovin či cokoliv jiného. Znamená to ale, že bychom se měli bát? Ne tak docela. Pád sice bude velmi strmý, avšak je velmi pravděpodobné, že k němu nedojde za našeho života. Všechny známky zatím ukazují, že vše bude nadále pokračovat ve stejném tempu.

ekonomika je i díky pokroku na vzestupu

 

Přesto by bylo vhodné začít hledat náhradu a mít pro případnou krizi připraveno řešení. To se netýká jen bank či vlád, ale také nás, obyčejných lidí. Jak dnešní situace ukazuje, rozhodně se hodí mít připraven finanční polštář, na který se můžeme v případě potřeby spolehnout. Pak nás totiž krize nezasáhne ani zdaleka tak tvrdě, a je jasné, že každé zmírnění jejího dopadu nám bude jen k dobru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Next Post

Jak začít s investováním

So Čvc 9 , 2022
Investování už https://www.databazeknih.cz/knihy/ve-svete-bohatych-111349 dávno není jen zábava bohatých podnikatelů. V současnou chvíli je dostupné naprosto každému, kdo má počítač nebo […]

Podobné příspěvky